Máme za sebou další úspěšnou akci – nalezené odcizené golfové hole!

Ukradené golfové hole

Již před nějakou dobou jsme zveřejnili článek slavíme první úspěch, kdy se nám podařilo vrátit odcizený kočárek. Dnes pro vás máme další skvělou zprávu, nedávno se nám totiž podařilo najít (a vrátit původnímu majiteli) odcizené golfové hole.

Možná si myslíte, že web kradene.cz není efektivní a že to ani nestojí za tu námahu… Zloději jsou dnes čím dál vychytralejší…

Přesto však tento portál opravdu zvyšuje šanci, že se vám vaše odcizená věc vrátí zpět. A pokud se vám nevrátí, bude zde vystavená již navěky.

Původní majitel zveřejnil informace o odcizených holích zde na portálu kradene.cz a dva dny na to nám byly dané hole nabídnuty v našich Bazarech Měšec, samozřejmě jsme ihned kontaktovali jak policii tak původního majitele.

Stojí to za to!

Ten čas, který strávíte vystavením věci na tomto portálu, opravdu stojí za to, že se pravděpodobnost nalezení zvýší. Někdo může odcizenou věc nalézt, někomu ji mohou nabídnout, někdo ji může spatřit v některém z bazarů po celé České republice. Stojí to za to.

Přečtěte si jeho komentář:

Vážení provozovatelé těchto www stránek.
Po odcizení golfových holí a následném šmejdění po ostravských bazarech mi byla v bazaru Měšec nabídnuta možnost zveřejnit popis kradených věcí na stránkách http://www.kradene.cz. Po zveřejnění jsem byl za dva dny kontaktován pracovníkem bazaru, že hole jsou nabízeny k prodeji. S pomocí Policie ČR byly nabízejícímu odebrány a po nabytí plné moci mi budou vráceny.
Pravděpodobnost úspěchu byla malá, ale zveřejnění splnilo svůj účel.
Děkuji Vám tímto za tuto možnost zveřejnění a (byť vypadá na první pohled bezúšpěšně) ji všem doporučuji. Informaci o této možnosti budu šířit ve svém okolí. Každá věc, která zvyšuje šanci na nalezení za to stojí.

Ještě jednou děkuji.

Ing. Václav Navrátil

Přidejte se k nám – máte bazar nebo zastavárnu, nebo je rádi navštěvujete? Sledujte náš portál a podílejte se na realizaci těchto úspěchů. Každý úspěch znamená zároveň to, že policie získá informace o prodejci, tudíž potenciální zloděj dostane za uši.

Nedávejme zlodějům šanci, prodávat naše věci! Čím těžší bude pro zloděje odcizení/zpeněžení věci, tím méně bude zlodějů…

Rubriky: Nezařazené | 1 komentář

Prsteny a jiné šperky s drahými kameny – nenechte se okrást

Podvody s drahými kameny

Krádež nemusí mít vždy podobu násilnou.

Čím dál tím častější jsou případy, kdy vás okradou/podvedou běžně v obchodě. TN.cz informovala ve své reportáži 28.1.2013 o prodejcích, kteří prodávají falešné drahé kameny. Z hodnoty několika (až desítek) tisíc, mohou spadnout i na třetinu ceny.

To, že něco nakupujete v běžném obchodě ještě neznamená, že jste v naprostém bezpečí. Falešný produkt vám totiž nemusí prodat jen nedůvěryhodný prodejce na parkovišti před hypermarketem. Ke vzácným kamenům bývají obvykle přiloženy certifikáty pravosti, i ty však mohou být paděláné.

Česká obchodní inspekce přišla na alarmující pokusy prodejců obelhat kupující. Odebrala celkem 7 vzorků (4 v Praze) a 3 v Českém Krumlově. Všech 7 bylo podvodných a neobsahovaly kameny, které obsahovat měly.

Bohužel oko laika jen těžko rozpozná, zda-li se jedná o pravý vzácný kámen. Pravost kamene se totiž zkoumá laboratorně a pod mikroskopem. Běžné oko (i v případě znalce) vás může snadno zklamat.

Dávejte si tedy pozor, jestli opravdu nakupujete dražší předměty u důvěryhodného prodejce. I když v podezřelém obchodě dostanete oslňující slevu (prodejci ji často rádi nabízejí, aby takzvaně “doťukli” kupujícího), nemusí se vám to vyplatit.

Vždy se snažte nakupovat u ověřeného prodejce a i tak si pečlivě uschovejte doklad o koupi. To je to jediné, s čím můžete v případě pozdějšího nemilého překvapení bojovat o své peníze zpět.

Rubriky: články | Štítky: , , | Napsat komentář

Dávejte si pozor na své platební karty!

Pozor na platební karty

Platební karta je skvělá věc. Ale stejně tak, jak může usnadnit život, vám jej může pěkně zkomplikovat. Čím jsou platební karty rozšířenější, tím se také množí problémy a podvody s nimi.

Podvodníci velmi dobře ví, že lidé s sebou většinou nenosí všechny své peníze a bankovní účet tak může být jejich častým cílem. Jenže těžko prolomí bezpečnostní systém banky (na to mají jen ti nejlepší). Mnohem jednodušší cestou jsou neopatrní uživatelé platebních karet a temná zákoutí s bankomaty.

V dnešním článku se podíváme na to, jak se vyhnout okradení skrze platební karty. Jak tomu předejít a jak se chovat, pokud o svou kartu opravdu příjdete.

Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Štítky: | Napsat komentář

Jak se vyhnout vykradení bytu

Jak se vyhnout vykradení bytu

Není nic horšího, než když přijdete domů (ať už po práci, nebo z dovolené) a zjistíte, že váš byt či dům někdo vykradl. Zloději jsou opravdu drzí a vůbec se neštítí toho, aby vlezli do vašeho osobního prostoru. Ale nejen to – často si neberou servítky a přijdou vám vykrást byt i když jste doma. V případě, že jste doma, nebo že se vrátíte právě ve chvíli, kdy lupič pobírá svou kořist, hrozí ještě další nebezpečí – nikdy totiž nevíte, co vám takový člověk udělá.

V dnešním článku se podíváme na to, jak vykradení bytu nebo domu předejít.

Kudy se zloděj dostane do vašeho bytu?

Zlodějům většinou postačí 2-5 minut, během této doby se vám dostane do bytu nebo domu. Drtivá většina kriminálníků se však vyhýbá vstupu hlavními dveřmi. Nejčastěji se tam lupiči dostanou skrze okno, garáž nebo sklep. Lidé často nechávají okna pootevřená a tak se byt či dům stává velmi jednoduchým terčem.

Jak se vykradení bytu vyhnout?

Nikdy nemůžete udělat vše tak, aby se vám každý zloděj vyhnul. Můžete se ale přičinit o to, aby bylo byt těžší vykrást a tím zloděje odradit. Ten si potom s největši pravděpodoností najde snadnější cíl.

Pozor na okna

Jak jsme si již řekli výše, zloději se do bytu/domu nejčastěji dostávají skrze okna. Nikdy je tedy nenechávejte otevřená tak, aby mohl zloděj snadno vniknout do vašeho prostoru. Je-li potřeba větrat a bydlíte v nižším podlaží, využijte raději jen ventilační otvor, kdy okno nelze plně otevřít. Další možností je zabezpečit okna mřížemi.

Alarm

Zloději si raději vybírají byty a domy bez alarmu. Umístěte tedy na vstupní dveře samolepku informující o přítomnosti zabezpečovacího zařízení.

Pes

Kriminálníci také nemají v lásce psy. Nadpoloviční většina lupičů si raději vybere byt, kde se psa obávat nemusejí. Opět může pomoci samolepka na vstupních dvěřích.

Jak si zloděj vybírá svůj cíl

Podle průzkumu si zloději nejčastěji vybírají svůj cíl podle sociálních sítí, automobilů, poštovních schránek a tipperů. Lidé se rádi vychloubají například na facebooku, že se chystají na dovolenou, nebo že si zakoupili nový drahý televizor či notebook. Takto se můžete stát velmi snadno obětí úlysného zloděje, který si pak vytipuje váš byt. Drahá auta a přeplněné poštovní schránky dokážou také prozradit ledascos. Dávejte si na to pozor.

Kdy zloděj nejčastěji udeří?

Pokud bydlíte v jednom z bytů v panelovém domě, zde si zloději raději vybírají den. Všude je plno hluku a spousta obyvatel domu je v práci. Co se týče vil a domů, tam zloději v průzkumu uvedli, že je to prakticky jedno.

Vaš byt ani dům nebude nikdy 100% v bezpečí. Přesto je však lepší udělat maximum proto, abyste zloděje odradili.

Rubriky: články | Štítky: , , , | Napsat komentář

Krást se dá i přes počítač – nenechte se napálit

Podvodníci na internetu

V lednu se na Policii ČR objevilo hlášení o podezřelé situaci. Při procházení internetu se na obrazovce objevilo hlášení, které se vydává za zprávu právě od Policie České republiky. Na stránce se krkolomnou češtinou píše, že došlo k porušení autorských (či jiných) práv a že bude zahájeno trestní řízení. Trestnímu řízení se dá vyhnout uhrazením pokuty ve výši několika tisíc korun.

Pozor – jedná se o chytrý pokus, jak z vás vymámit peníze. Policie s tím nemá nic společného.

Za všechno může virus, který se šíří po internetu. Tento nevítaný program je také schopen spustit vaši webkameru a zobrazit vás obrázek s informací, že je váš počítač sledován (pro zvýšení důvěryhodnosti). Ani tak se ale nenechte obelstít. V žádném případě nic neplaťte, jedná se o podvod!

Na internetu se můžete stát obětí kriminality velmi snadno, ovšem mnohem častěji je to způsobeno vlastní hloupostí a neopatrností. Zde je několik tipů, jak minimalizovat riziko, aby ste se nestali obětí kyberkriminality.

Stejně jako v reálném světě – buďte opatrní

Nikomu nesdělujte své přihlašovací údaje a buďte skeptičtí a opatrní vůči jakékoli informaci, která vás k tomu vybízí. Pokud obdržíte e-mail svého poskytovatele internetového bankovnictví, nikdy neposkytujte své přihlašovací údaje ani hesla. Samotná banka po vás nikdy nic takového chtít nebude.

Do internetového bankovnictví se přihlašujte vždy z bezpečné sítě – vyhýbejte se veřejným kavárnám, pracovním sítím a podobně. Nikdy si neukládejte heslo do bankovnictví v prohlížeči a naučte se odhlašovat.

Stejně tak nedávejte své údaje ani nikomu po telefonu, vychytrálci se mohou snažit vylákat z vás údaje i tímto způsobem.

Chraňte svůj počítač

Nainstalujte si kvalitní antivirový program, který váš počítač ochrání před nebezpečným softwarem, jako jsou viry, malware či spyware…

Vyhněte se instalaci programů a doplňků prohlížeče na pochybných webových stránkách. Zejména stránky, které obsahují pirátské materiály mohou spoléhat na to, že uniknou oku antivirového programu, protože už tak – soubory samy o sobě jsou ilegální.

Vy ušestříte 100 korun na stáhnutém filmu či tisíc korun za hru, ale škody způsobené nebezpečným programem mohou být mnohem větší.

Pokud používáte internetové bankovnictví v tabletu či mobilním telefonu, používejte zásadně originální software a originální aplikace. Různé programy, které vám umožní prolomit bezpečnostní software telefonu, mohu být sponzorovány právě z toho, že vám vyloupí vás bankovní účet.

Pokud se stanete obětí něčeho podobného, v každém případě informujte Policii ČR a také náš portál KRADENE.cz

Rubriky: články | Štítky: , , | Napsat komentář

Nenaleťte podvodným pouličním prodejcům!

Podvodní pouliční prodejci

Určitě se vám někdy stalo, že vám někdo jen tak na ulici nebo na parkovišti nabízel něco na prodej. Nezřídka vychytrálci nabízejí šperky, které vydávají za zlaté. Své nabídce dodávají na důvěryhodnosti různými výmluvami, že jim došel benzín, že vám zlato prodají pod cenu, jen aby mohli odjet a podobně.

Neskočte na návnadu a nekupujte v žádném případě nic od někoho, koho už nikdy neuvidíte. Často je to všechno totiž moc pěkné na to, aby to byla pravda. Šperky jsou téměř vždy z materiálu, který jako vzácný kov pouze vypadá a vy tak utratíte spoustu peněz za něco, co ve skutečnosti nemá žádnou hodnotu.

A tento problém se zdaleka nemusí týkat jen šperků a vzácných kovů. Žádnou výjimkou není ani elektronika. Podvodník vám může nabídnout maketu mobilního telefonu v hodnotě několika desítek nebo stovek korun s tím, že je telefon vybitý. Nebo videokameru, která je ve skutečnosti jen dětskou hračkou.

Někdy jsou dokonce dotyční dostatečně zruční a nabídnou vám opravdový drahý telefon za výhodnou cenu, ale v nepozorovaný moment jej vymění. Vy tak můžete v krabičce najít jen kámen či něco podobně “hodnotného”.

Nebo, jak se stává poměrně často, vám mohou nabídnout věc, která pochází z trestné činnosti. A v případě například moderních telefonů, popřípadě jiné vystopovatelné elektroniky, se můžete nakonec stát podezřelým i vy.

Jenže prodej kradené, nebo falešné věci nemusí být tím nejhorším. Cílem kriminálníka může být také to, vás jen zabavit a následně okrást o všechno, co máte v danou chvíli u sebe. Buďte v podobných situacích nadmíru obezřetní.

I toto je protizákonné a pokud se s něčím takovým setkáte, neváhejte a informujte Polici ČR i náš internetový portál KRADENE.cz.

Rubriky: články | Štítky: , | Napsat komentář

Slavíme první úspěch – slavte s námi!

Spokojená maminka se svým vráceným, odcizeným kočárkem

Spokojená maminka se svým vráceným, odcizeným kočárkem.

Paní Lucie přišla v noci z 29. na 30. ledna 2013 o svůj kočárek. Někdo jej ukradl, zatímco jej měla schovaný za dveřmi. Hned druhý den, když zjistila, že kočárek je pryč, jej vystavila na webové stránky KRADENE.cz. A právě ten den, kolem oběda nám tentýž kočárek někdo přinesl do našich Bazarů Měšec. Velmi dobře jsme ihned věděli, o který kočárek se jedná.

Věděli jsme, že když hned řekneme, že kočárek je kradený a že voláme Policii, dotyčný uteče a nám sice zůstane kočárek, ale zloděj vyvázne bez újmy.

Proto jsme se v daný moment rozhodli nabídnout mu symbolickou částku a to, že víme, že kočárek pochází z trestné činnosti, jsme si prozatím nechali pro sebe.

Po odchodu dotyčného, jsme samozřejmě kočárek schovali a ihned informovali poškozenou. Ta nás okamžitě po telefonátu navštívila i s Policií. Díky tomu, že jsme kočárek “vykoupili” jsme měli už v době příchodu Policie připravenou kopii dokladu o výkupu a spravedlivě jsme všechny obdarovali – maminka dostala nazpět svůj kočárek a Policie identifikační údaje prodejce.

Možná si říkáte, že vytvořit podobný portál je jen ztráta času, ale zde máme první příklad toho, že to opravdu funguje. Nový kočárek by stál Lucii spoustu peněz, takto investovala jen trochu svého času a kočárek vystavila na náš portál…

A hned druhý den se jí vrátil zpět.

Takže? Nedávejme zlodějům šanci prodat naše věci!

Pokud jste byli okradeni, vystavte předmět v sekci přidat odcizenou věc a sdílejte, kde se dá. S trochou štěstí se vám také rychle vrátí zpět ;) .

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Zloději kradou díly z vozidel

Zloději kradou náhradní díly z vozidel

To, že dochází k vykrádání a kráděžím aut není žádná novinka. Jednoduchou prevencí je nenechávat nic na zemi, sedačkách ani jiných viditelných místech. Ani to však dnešní zloděje nemusí odradit. V ohrožení je totiž i váš samotný automobil, ze kterého mohou lupiči vymontovat drahé náhradní díly. Přestože je následně prodají za směšnou cenu, vám způsobená škoda může dosahovat deseti i statisíců.

Typickým případem může být vymontování světel. Máte-li drahá světla, nebo světla, které se špatně shánějí, kriminálníkovi stačí rozbít okénko, otevřít kapotu vozidla a zbytek je jen otázka zručnosti, nářadí a pár minut. Vy se potom jen vrátíte k vozidlu, které je již nenávratně “očesáno”.

Celý příspěvek

Rubriky: články | Štítky: , , , | Napsat komentář

Zloději se zaměřují na klíčky od auta umístěné blízko vstupních dvěří

Zloději se zaměřují na klíčky od auta umístěné poblíž vstupních dvěří

Zejména v Moravskoslezském kraji se mezi zloději objevuje nový trend. Vloupají se vám do bytu, nebo jen zazvoní a po otevření násilně vstoupí. Nezajímají je však peníze, elektronika, šperky ani jiné cennosti.

Jdou po vašich klíčích od auta, které jsou ve většině případů umístěné na poličce či věšáku hned vedle dvěří. Auto následně odcizí.

Policie a státní orgány doporučují schovávat klíče tak, aby nebyly těmto vychytralým zlodějům tak snadno dostupné. Naučte se schovávat klíče například v obýváku, nebo v šuplíku, kam by zloděj bezhlavě nešel jako první.

Lidé často vnímají svůj domov jako “posvátné místo”, kde jsou v bezpečí a kde se nemusejí ničeho bát. A také se podle toho chovají. Zloději potom stačí překročit práh domu a má vše jako na dlani. Buďte opatrní i v těchto případech…

Celý příspěvek

Rubriky: články | Štítky: , , , | Napsat komentář

Pozor na batohy, kabelky a příruční tašky

Pozor na batohy, kabelky a jiné příruční tašky

Batohy, kabelky a ostatní příruční tašky.

Oblíbený cíl kapsářů a drobných zlodějíčků, kteří využijí vaší nepozornosti například v přeplněném dopravním prostředku nebo obchodě. Jejich zájmu ještě přispívá to, že v těchto příručních taškách často bývají umístěné peníze a mobilní telefony, které lze poměrně snadno a rychle zpeněžit.

Z vlastní zkušenosti víme, že je prakticky nemožné odhalit odcizený mobilní telefon na první pohled. A než dojde k jeho zařazení do databáze odcizených telefonů nebo zablokování, nějakou dobu trvá (někdy i v řádu měsíců).

Celý příspěvek

Rubriky: články | Štítky: , , , , | Napsat komentář